Choď na obsah Choď na menu
 


Robert Pattinson

26. 12. 2008

 Celé meno: Robert Thomas-Pattinson

Dátum, miesto narodenia: 13.5.1986 - Londýn, Anglicko
Prezývky: Rob, RPattz, Spunk Ransom
Výška: 185cm
Súrodenci: sestra
Filmy v ktorých hral: Ring of the Nibelungs, Vanity Fair, Harry Potter and the Goblet of Fire, Little Ashes, Twilight
Iné: hrá na gitaru a kla

Robert Pattison

 

Robert Pattison se narodil v Londýně 13.5.1986, začal s herectvím ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu The Ring of the Nibelungs a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

A konečně - v roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a ohnivý pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.

Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je ale Jack Nickolson. Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Radšej kruta pravda ako sladke klamstvo

(wans, 21. 4. 2011 16:47)

prebohaaa ,, to nemyslite važne ,,, akože aj mne sa pači ale ako herec je užastny a priťahuje ma ako chlap ale prostee žeby som bola až taka fanatička aby som tu pisala že snim chcem chodiť a nwm čo ta až tak ne ,,, akože ja vam nechcem brať iluziee ale niktora z vas snim chodiť kedže už ma 25 rokov a vy mate možno polovicu s toho ,,, fakt trošku sa zamysliteee :)))

lubim ta

(Klaudia , 2. 3. 2010 20:36)

Robert Pattison lowujem tha ale strasne luuubim ta a vzdy aj budem si krasny nemam slov u teba ty kks takeho krasne chlapca ako si ty som este nikdy nevidela lubim ta a chcela by som s tebou chodit:-)

lubim ta

(Klaudia , 2. 3. 2010 20:36)

Robert Pattison lowujem tha ale strasne luuubim ta a vzdy aj budem si krasny nemam slov u teba ty kks takeho krasne chlapca ako si ty som este nikdy nevidela lubim ta a chcela by som s tebou chodit:-)

To je úžasné....

(J.P., 17. 2. 2010 13:48)

Ja s Robertom máme dosť veľa podobností. On sa narodil ten mesiac v ktorom mám ja meniny, potom som chcela aby sa môj brat volal Robert (to som chcela ešte predtým ako som Roberta Pattinsona vôbec poznala) ale nakoniec moja mama dala môjmu bratovi meno Eduard (ešte predtým ako sa vôbec Twilight začal natáčať) a ešte k tomu sága Twilight je moja najobľubenejšia filmová sága na svete.....a ktomu Roberta fakticky, skutočne milujem .....kiež by nám to višlo keby som išla za ním....

Robert

(bella.cullen, 28. 12. 2008 16:40)

robert je uuuuzasny!!!skoda ze niekto nezalozil stranku len o nom=)....hoci tato stranka je celkom v pohode...paci sa mi=D