Choď na obsah Choď na menu
 


V Benátkach objavili lebku upírky

Lebka upírky z Benátok
 
07.03.2009 16:28 - RÍM
Pravdepodobne pozostatky ženy-upírky z 15. storočia objavili archeológovia v Benátskom zálive. Lebka ženy bola cez ústa prebodnutá kamenným kolom presne takým spôsobom, ako to predpisovala stredoveká povera o domnelých upíroch. Oznámila to talianska tlačová agentúra Ansa.
V blízkosti náleziska Lazzaretto Nuovo bol v roku 1468 lazaret pre chorých na mor. "Čím viac sa mor rozšíril, tým viac sa v tých časoch verilo, že ženy upírky prenášajú chorobu," vysvetlil odborník z univerzity vo Florencii.
     
Viera v upírov spočívala pravdepodobne v tom, že obetiam moru tiekla po smrti krv z úst. Legenda hovorila aj o tom, že tí, ktorí nie sú mŕtvi, sa vo svojich hroboch živia krvou obetí moru a pohryznutím môžu znova nakaziť ľudí. Aby sa tomu zabránilo, podozrivým prepichli ústa kolom a tak im zabránili v pohryznutí. Presne to sa mohlo stať žene, ktorej zvyšky teraz objavili.
     
Zdroj: DPA
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

upiri smrdia

(sulforon, 23. 11. 2009 14:27)

kaslyte na upirou likanti forever ak ma dakto iny nazor nech my napise na pokec nick no_smile

nedychaaaam

(PajusQa, 6. 7. 2009 20:18)

tak toto ma teda prekvapilo... je to uzasnee

Zaujímavé

(Dany, 30. 6. 2009 14:54)

je to fakt zaujimave....a vedela by si mi poradit ohladom robenia stranky???? ja mam moju www.twilight4ewer.estranky.sk ale neviem tam vela veci urobit,ako napr. napisat text a dat k nemu obrazok,ako to mas v texte hore.....moj e-mail je dada18796@centrum.sk pls pomož mi

oh my god

(big twilighterka, 20. 6. 2009 20:41)

jeje,asi fakt werim na upirow...su bozskyyyyyyyyyy